Контрольна стрічка РРО в електронній формі. Що таке і механіка використання.
Дата: 14.11.2014Переглядів: 49377Коментарів: 0

Згідно одним із  нововведень, які були придумані в 2012р, а вступили в силу 01 січня 2013 року, ДПС зобов'язала всіх підприємців які використовують РРО, перейти на РРО з контрольною стрічкою в електронній формі і, відповідно, подавати звітність про використання РРО в електронному вигляді. Суть нововведень полягає в тому, що електронна контрольна стрічка, яка повинна містити електронні копії всіх фіскальних чеків і звітів, буде передаватися в податкові органи через модем - пристрій для передачі копій розрахункових документів і звітів по дротових або бездротових каналах зв'язку.

ДПС потрудилася навіть видати роз'яснення у вигляді двох листів - одне від 29 листопада 2012 «Введення РРО з контрольною стрічкою в електронній формі» і лист від 3 грудня 2012 року № 10322/0 / 71-12 / 22-1317 / 1317 «Про надання звітності про використання РРО до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв'язку »у цих документах розповідається про те, що змінюється старий порядок подання звітності. Тобто, замість подання звітності на паперових носіях 1 раз на місяць, звіти відсилаємо в електронному вигляді по дротових або бездротових каналах зв'язку.

І тут у нас 2 виходи: перший найпростіший - купити новий удосконалень апарат :) . Другий - доробка існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації. Важливо! Користувачам касової техніки при її придбанні або заміні фіскали, Кабмін радить обов'язково звертатися в Центри сервісного обслуговування щодо проведення ними відповідного доопрацювання.

Процес передачі відбувається наступним чином: процесор РРО формує пакет даних, що підлягають передачі, і за допомогою модуля безпеки захищає його від підміни, модифікації та перегляду. Модем підключається до інформаційних еквайєром і передає набір даних. Еквайєр перевіряє цілісність набору даних і зберігає його в незмінному, захищеному від перегляду вигляді в базі даних інформаційного еквайра до отримання підтвердження про успішне прийняття даних від податкової. Еквайєр направляє реєстратору розрахункових операцій підтвердження про отримання та успішне зберігання набору даних.

У двох словах про еквайєрі. Еквайєр по суті є посередником між рро і податкової. Він є участни му Національної системи масових електронних платежів і надає суб'єктам господарювання послуги з технічної підтримки, інформаційного обслуговування згідно з технологією зберігання і збору даних реєстраторів розрахункових операцій. З а послуги, люб'язно надані екваером, потрібно висловлювати подяку ність в грошовому еквіваленті. І ще важливий момент - п ідключення РРО та їх первинна реєстрація в системі зберігання та збору даних проводиться тільки центрами сервісного обслуговування касових апаратів !

Чим же ці всі нововведення, на думку держави, полегшать життя чесним трудівникам великого і малого бізнесу?

економія:

витрати на друкуванні та зберігання контрольних стрічок. Купівля модему або нового апарата рано чи пізно компенсуються витратами на придбання кілометрів паперової касової стрічки. Так само значна економія часу - система автоматично формує звіти і сама передає в ДПС! Використання нової системи дозволяє мінімізувати розбіжності між первинною документацією і поданими даними звітності.

Виконання законодавства по РРО

Виходячи з чинного законодавства надаємо роз'яснення щодо електронної звітності по РРО:

1.Субьекти господарювання, які використовують реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, з 1 січня 2015 повинні забезпечити передачу в органи державної податкової служби електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків (касових чеків і денних звітів).

2.Регістратори, які створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та в яких у 2013 році були підключені модеми для передачі інформації про обсяги розрахункових операцій (денних звітів), з 1 січня 2015 повинні додатково забезпечити передачу копій розрахункових документів (касових чеків).

Контакти сервісного центру «Каса Запоріжжя» для довідок: 280-80-80, 289- 39- 66


 

Підводячи підсумок всьому вище Опісной:

Всі підприємці використовують касові апарати передавали отче 1 раз на добу Z- звіт, а починаючи з 1.01.2015 необхідно забезпечити передачу кожного чека. Для цього необхідно доопрацювати касовий апарат, доопрацювання проводить сервісний центр який обслуговує Ваш касовий апарат. Доопрацювання - платна послуга, доробка проводиться тільки в умовах сервісного центру.

 

Залишити коментар

Автор:


Текст коментаря: Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.

Введіть код з малюнка:



Контрольна стрічка РРО в електронній формі. Що таке і механіка використання.