З 1-го серпня 2020 року фіскальний чек РРО на продаж підакцизної продукції повинен містити код УКТ ЗЕД!
Дата: 12.03.2020Переглядів: 1322126Коментарів: 2

Шановні клієнти!

Поспішаємо вас повідомити про зміни в законодавстві України щодо ст.11 Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р № 265/95-ВР . Закон зобов'язував вказувати, у фіскальному чеку, який видається покупцеві код УКТ ЗЕД (ЗЕД) щодо товарів нафтопромислового продукції, палива.

Але згідно з останніми змінами Закону України від 20.09.2019 р №128-IX які вступають в силу з 19 квітня 2020 року потрібно вказівки УКТ ЗЕД (ЗЕД) для ВСІХ підакцизних товарів і продукції їх товарної підкатегорії . Згідно з нормами ПКУ, підакцизними товарами та продукцією є товари на які ПКУ встановили ставки акцизного податку. Самі ж податкові ставки і безпосередньо коди товарів згідно з УКТ ЗЕД (ЗЕД) можна подивитися в ст. 215 ПКУ . Так само коди зазвичай вказані в прибуткових накладних до кожної конкретної позиції.

Виходячи з цього варто розуміти, що до 19 квітня 2020 (через пандемію коронавируса, термін був продовжений до 1-го серпня 2020 року)  потрібно провести перекодування таких товарів як тютюнові вироби, алкогольні, слабоалкогольні напої з зазначенням кодів УКТ ЗЕД (ЗЕД) якщо розрахунок за них проводиться готівкою або із застосуванням платіжних карт. Ці ж зміни торкнуться такі товари як пальне, автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів, а так само електроенергія.

У зв'язку з цим пропонуємо Вам наші рекомендації до перекодировке товарів:

  1. Код УКТ ЗЕД (ЗЕД) потрібно вказувати до назви товару. Він містить в собі 10 цифр .
  2. Поділ між кодом і назвою проводиться символом "#"
  3. Так як в апаратах допустимо різну кількість символів в найменуванні одного коду або артикулу, то допускаються скорочення в назві товару.
  4. Немає єдиних регламентованих правил скорочення найменувань товару, але все ж назва товару має бути зрозумілим для продавця і покупця отримав чек.
  5. Скорочення повинні відповідати назвам в прибуткових накладних.
  6. У назві обов'язково має бути вказана назва і марка товару, якщо є продукція з різним об'ємом або вагою, то це теж повинно бути вказано.
  7. Заборонено вказувати різні марки товарів під одним кодом, наприклад "Вода мінеральна 1.5л в асортименті"

Як приклад давайте наведемо хоча б один код товару.

"2208601100 # В. ГРІН ДЕЙ особливий. 1Л."

Так буде виглядати "Горілка Green day особлива" в обсязі 1 літр при кодуванні касового апарату.

Це нововведення є обов'язковим для всіх хто реалізує ці товари за допомогою РРО. З цього слід почати перекодувати товари якомога швидше. Тепер з отриманими знаннями це не предствляет труднощів і вже не викликає страху.

 

Залишити коментар

Автор:


Текст коментаря: Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.

Введіть код з малюнка: